Kinesiotaping - niemowlęta

Kinesiotaping to metoda fizjoterapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi plastrami, których parametry, jak grubość, ciężar właściwy i rozciągliwość o 130-140%, są zbliżone do parametrów ludzkiej skóry. Plaster dynamiczny nie jest nasączony żadnym lekiem. Choć taping jest często stosowany u dorosłych pacjentów, to może być również stosowany u niemowląt, jak i starszych dzieci. Nasi doświadczeni terapeuci zajmują się rehabilitacją małych pacjentów, aby uzyskać pożądane efekty. W określonych przypadkach stosują również kinesiotaping.

 

Na czym polega kinesiotaping dzieci?

Technika ta pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra. Przyklejone we właściwy sposób plastry dynamiczne tworzą pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Usprawnia to mikrokrążenie krwi, limfy oraz aktywuje proces samoleczenia. Skóra jest bardzo delikatnie naciągana. Kinesiotaping stosowany u dzieci wspomaga pracę mięśni, ułatwiając wykonanie ruchu, koryguje ustawienie oraz pracę stawów, zwiększa zakres ruchu mięśni i stawów.

Jest to skuteczna metoda leczenia m.in. asymetrii klatki piersiowej czy skoliozy. Stosowanie kinesiotapingu u dzieci wymaga ostrożności i znajomości specyfiki terapii. Przede wszystkim należy zachować ostrożność przy naklejaniu taśmy na skórę dziecka, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, u których skóra jest delikatna i wrażliwa. Ważne jest również, aby taping był stosowany przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Terapeuta powinien dokładnie ocenić stan dziecka przed rozpoczęciem terapii i monitorować postępy w trakcie jej trwania. Warto zaznaczyć, że kinesiotaping u dzieci nie zastępuje innych metod terapeutycznych takich jak ćwiczenia, masaże czy stretching. Może być natomiast stosowany jako samodzielna metoda lub jako uzupełnienie innych metod terapeutycznych.

Kinesiotaping u dzieci - ile trwa ta metoda leczenia?

Stosowanie kinesiotapingu u dzieci może różnić się w zależności od rodzaju problemu, wieku dziecka i ogólnego stanu zdrowia. W niektórych przypadkach, takich jak drobne urazy lub kontuzje, taping może być stosowany tylko przez kilka dni lub tygodni, aby pomóc w łagodzeniu bólu i przyspieszeniu procesu gojenia. W takich przypadkach terapia może być stosowana tylko w czasie, gdy dziecko odczuwa ból lub dyskomfort. Natomiast przy asymetrii klatki piersiowej czy skoliozie, metoda ta może być stosowana przez dłuższy czas. W takich przypadkach leczenie musi być uważnie monitorowane przez fizjoterapeutę, który będzie kontrolował efekty terapii. Jeśli poszukujecie Państwo doświadczonego i wykwalifikowanego fizjoterapeuty dla swojej pociechy, zapraszamy do kontaktu. Mamy duże doświadczenie w pracy z dziećmi w każdym wieku, mierzącymi się z różnymi problemami zdrowotnymi.

Copyright             

Wszelkie prawa zastrzeżone - "Puer" Terapeutyczny Ośrodek dla dzieci, młodzieży i rodziny, 42-400 Zawiercie, ul. Ogrodowa 10.

Kopiowanie, reprodukcja, retransmisja lub redystrybucja jakichkolwiek materiałów zamieszczonych w serwisie "Puer-Zawiercie" w całości lub w części, w jakimkolwiek medium lub w jakiejkolwiek formie bez oficjalnej zgody jest stanowczo zabronione.

Zgoda na wykorzystanie materiałów "Puer-Zawiercie" udzielana jest w formie pisemnej na konkretne, jednorazowe potrzeby. 
W celu legalnego wykorzystania materiałów opublikowanych w serwisie "Puer-Zawiercie" prosimy o przesyłanie pytań pod adres e-mail podany na stronie głównej serwisu.

Wszystkie znaki towarowe pojawiające się w serwisie "Puer Zawiercie" należą do odpowiednich właścicieli.

zamknij