Psycholog dla dorosłych

Każdy z nas boryka się na co dzień z mniejszymi i większymi problemami. Odpowiedzialność, której wymaga się od dorosłych ludzi wiąże się z koniecznością przezwyciężania wielu trudności. W nawale codziennych obowiązków łatwo zapomnieć, że problemy dotykają ludzi w każdym wieku. Konsultacje psychologiczne to spotkania z psychologiem mające na celu zebranie informacji na temat zgłaszanego problemu, postawienie diagnozy i wybranie najlepszej formy pomocy. Konsultacje psychologiczne u psychologa z Zawiercia poprzedzają każdą formę pomocy psychologicznej. Jeśli zauważyłeś u swojego podopiecznego niepokojące zachowanie, nie wiesz co zrobić – skonsultuj się z nami.

Z jakim problemem warto się zgłosić do psychologa z Zawiercia?

Konsultujemy trudności takie jak: depresja, CHAD, nerwica, lęki, zaburzenia odżywiania się, zaburzenia snu, zaburzenia nastroju, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia psychiczne w wieku podeszłym, uzależnienia, zaburzenia osobowości, ból emocjonalny, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia emocjonalne, zespół stresu pourazowego, niskie poczucie własnej wartości, fobie, natręctwa, mobbing, przemoc w rodzinie, wszelkie trudności natury psychicznej, osoby po udarze.

Skorzystanie z pomocy psychologa z Zawiercia może pomóc w poprawie jakości życia i lepszym radzeniu sobie z trudnościami. Specjalista może być wsparciem w wielu obszarach, m.in. w zrozumieniu siebie i swoich potrzeb, czy też w radzeniu sobie ze stresem i trudnościami poprzez rozmowy terapeutyczne i pomoc w znalezieniu konstruktywnych sposobów radzenia sobie z problemami.

Wsparcie psychologiczne i pozostała pomoc specjalistyczna

Wsparcie psychologiczne (poradnictwo psychologiczne) to krótkoterminowa pomoc psychologiczna skierowana do osób doświadczających kryzysów życiowych:

ukierunkowane na głębsze zrozumienie problemu. Nie jest to forma pomocy skierowana do osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego, jednakże wsparcie psychologiczne może okazać się pomocne w okresie oczekiwania na podjęcie leczenia.

Interwencja kryzysowa – krótkoterminowa pomoc psychologiczna dla osób, rodzin doświadczających nagłego kryzysu psychicznego, ukierunkowana na przywrócenie równowagi psychicznej oraz umiejętności samodzielnego radzenia sobie. Obejmuje od jednego do kilku spotkań w zależności od potrzeb klienta.

Psychoedukacja prowadzona przez psychologa z Zawiercia ma na celu przekazywanie wiedzy o danym problemie zgodnie z aktualną wiedzą psychologiczną:

Pomoc psychologiczna dla seniorów dotycząca przeżywanych trudności i strat związanych z etapem życia (utrata bliskich osób, zakończenie aktywności zawodowej, pogorszenie stanu zdrowia) oraz budowaniu relacji z dorosłymi dziećmi i wnukami.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa z Zawiercia?

Wiele osób, które zmagają się z różnego rodzaju trudnościami czy problemami w życiu codziennym, traktuje zwrócenie się o pomoc do psychologa jako ostateczność. Warto jednak sobie uświadomić, że im szybciej problem zostanie rozpoznany i podjęta zostanie terapia, tym szybciej pacjent powróci do równowagi psychicznej. Dlatego też, jeśli czujesz, że potrzebujesz fachowej pomocy i wsparcia, niezwłocznie zgłoś się o pomoc do psychologa. Oferujemy pomoc specjalistów, którzy mają imponujące doświadczenie w pracy. Musisz też wiedzieć, że korzystanie z tego rodzaju pomocy nie jest wstydem i oznaką słabości. Pomożemy Ci uporządkować Twoje relacje rodzinne, zawodowe czy towarzyskie. To wszystko jednak musi być poprzedzone świadomą decyzją o chęci podjęcia współpracy z psychologiem z Zawiercia.

Kto może skorzystać z naszej pomocy?

Z naszej specjalistycznej pomocy może skorzystać każdy dorosły, jeśli tylko uświadomi sobie problem. Musisz wiedzieć, że już samo zwrócenie się o pomoc do psychologa jest dużym krokiem naprzód. Do kontaktu zachęcamy szczególnie osoby, które na co dzień nie radzą sobie z towarzyszącymi emocjami, presją ze strony otoczenia lub też czują się przytłoczone nadmiarem myśli. Nasza wykwalifikowana kadra jest gotowa, by nieść wsparcie i pomoc każdemu, kto się do nas zgłosi. Zapraszamy także osoby, które czują się zagubione czy słabe w zderzeniu z problemami, jakie pojawiły się na drodze.

Dlaczego warto zgłosić się do nas po pomoc?

Osoby, które zmagają się z życiowym problemem często myślą, że są w tej trudnej sytuacji osamotnione. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani psychologowie pomogą Ci spojrzeć na daną sytuację z innej perspektywy, dzięki czemu na nowo odzyskasz radość z każdego dnia. W toku terapii gwarantujemy, że znajdziesz wewnętrzny spokój i zrozumienie. Dzięki temu, że praca jest naszą pasją, stale podnosimy swoje kwalifikacje, co pozwala nam na jeszcze efektywniejszą pomoc względem pacjentów. Jeśli czujesz, że codzienność nie przynosi Ci radości i nie radzisz sobie z problemami, nie czekaj. Skontaktuj się z nami.

Pomoc psychologiczna dla seniorów dotycząca przeżywanych trudności i strat związanych z etapem życia (utrata bliskich osób, zakończenie aktywności zawodowej, pogorszenie stanu zdrowia) oraz budowaniu relacji z dorosłymi dziećmi i wnukami.

Copyright             

Wszelkie prawa zastrzeżone - "Puer" Terapeutyczny Ośrodek dla dzieci, młodzieży i rodziny, 42-400 Zawiercie, ul. Ogrodowa 10.

Kopiowanie, reprodukcja, retransmisja lub redystrybucja jakichkolwiek materiałów zamieszczonych w serwisie "Puer-Zawiercie" w całości lub w części, w jakimkolwiek medium lub w jakiejkolwiek formie bez oficjalnej zgody jest stanowczo zabronione.

Zgoda na wykorzystanie materiałów "Puer-Zawiercie" udzielana jest w formie pisemnej na konkretne, jednorazowe potrzeby. 
W celu legalnego wykorzystania materiałów opublikowanych w serwisie "Puer-Zawiercie" prosimy o przesyłanie pytań pod adres e-mail podany na stronie głównej serwisu.

Wszystkie znaki towarowe pojawiające się w serwisie "Puer Zawiercie" należą do odpowiednich właścicieli.

zamknij