Terapia metodą FITS - dzieci i młodzież

Metoda FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz) została uznana i rekomendowana przez Towarzystwo Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego Leczenia Skolioz SOSORT jako jedna z kilku Specyficznych Metod Leczenia Skolioz na świecie.
Program rehabilitacji dzieci i młodzieży obejmuje diagnostykę, kompleksową terapię i instruktaż ćwiczeń indywidualnie dopasowanych do konkretnej wady.

 

Dla kogo? 

Dla rodziców i dzieci ze:

• skoliozą

• wadami kolan i stóp (koślawość, szpotawość)

• wadami klatki piersiowej

• innymi wadami postawy

• chorobą Scheuermanna


Etapy terapii:

• Badanie i uświadomienie pacjenta

• Przygotowanie do korekcji: trening kontroli senso­motorycznej, usuwanie barier mięśniowo-powięzio­wych ograniczających ruch korekcyjny

• Trójpłaszczyznową korekcję – budowanie i stabili­zowanie nowych korekcyjnych wzorców ruchowych w pozycjach funkcjonalnych 

 

Leczenie wad postawy u dzieci Sosnowiec - dlaczego jest tak istotne?

Leczenie wad postawy u dzieci w Sosnowcu ma ogromne znaczenie dla prawidłowego wzrostu dziecka i jego funkcjonowania w życiu dorosłym. Niewiele osób wie, że wady postawy mogą prowadzić do wielu dolegliwości bólowych narządu ruchu np. kończyn czy kręgosłupa. Z wadami postawy można się urodzić lub nabyć je w późniejszych latach życia. Konieczne jest ich leczenie, a także zapobieganie ich dalszemu rozwojowi. Wykrycie nieprawidłowości na wczesnym etapie daje gwarancję szybkiej poprawy i cofnięcia zmian. Konieczne jest więc, aby każdy rodzic, w miarę możliwości obserwował dziecko, a w sytuacji jakichkolwiek wątpliwości czy problemów zgłosił się z dzieckiem do ośrodka leczenia wad postawy u dzieci w Zawierciu, gdzie jesteśmy w stanie postawić trafną diagnozę i szybko wdrożyć odpowiednią terapię o dużej skuteczności.

Dlaczego warto skorzystać z usług leczenia wad postawy u dzieci w Zawierciu?

Jako terapeutyczny ośrodek leczenia dzieci posiadamy ogromne doświadczenie i wiedzę merytoryczną, dzięki której jesteśmy w stanie odpowiadać na wiele potrzeb naszych pacjentów. Doskonale wiemy, że każde dziecko może wymaga indywidualnego podejścia i przede wszystkim szczegółowej diagnostyki, dlatego posiadamy odpowiednie zaplecze, nowoczesne metody fizjoterapii i sprzęt, który ułatwia nam codzienną pracę. U nas pracują sami rewelacyjni specjaliści, którzy doskonale wiedzą, jak postępować w przypadku konkretnych wad postawy u dzieci. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć dla każdego naszego pacjenta indywidualny plan leczenia. Doskonale wiemy, że każde dziecko jest inne i wymaga zupełnie różnego podejścia. Co ważne, jesteśmy przekonani, że w leczeniu ogromne znaczenie ma edukacja zarówno dziecka, jak i jego rodziców, dlatego stale uświadamiamy, że konieczna jest zmiana trybu życia, która polega na wprowadzeniu większej ilości ruchu dla wzmocnienia mięśni.

Brak leczenia wad postawy to problemy w dorosłym życiu

Wiele osób zauważając problemy z postawą u siebie czy swoich dzieci bagatelizuje sprawę, sądząc, że ulegną samodzielnemu wyleczeniu. Okazuje się jednak, że w przypadku takich problemów konieczne jest szybkie rozpoznanie i jeszcze szybsze wdrożenie leczenia. Jakakolwiek zwłoka działa na niekorzyść pacjenta i może prowadzić do pogłębienia czy utrwalenia nieprawidłowości, które mogą być nieodwracalne lub będą wymagać więcej czasu i zaangażowania pacjenta, bądź nawet leczenia operacyjnego. Co ważne, wady postawy u dzieci mogą prowadzić do problemów w życiu dorosłym np. do pogorszenia jakości życia, dolegliwości bólowych czy upośledzenia zdolności ruchowych, a także do powstania innych wad postawy. Decydując się na diagnozę i leczenie wad postawy u dzieci w Sosnowcu, można szybko pozbyć się problemu i zapobiec ewentualnym powikłaniom.

Leczenie wad postawy u dzieci Sosnowiec - skuteczność terapii

Skuteczność terapii wad postawy u dzieci zależy w dużej mierze od stadium zaawansowania choroby, a także od zaangażowania małego pacjenta i jego rodziców. Konieczne jest regularne wykonywanie ćwiczeń, a także zmiana trybu życia, która polega na profilaktyce i wdrożeniu odpowiedniej dziennej dawki aktywności. Konieczna jest również kontrola postępów i prawidłowości ćwiczeń. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie skutecznej terapii na każdym etapie. W naszym ośrodku leczenia wad postawy u dzieci w Sosnowcu stale dbamy o to, aby nasi pacjenci mogli szybko wyeliminować problemy z postawą. Wdrażamy skuteczne i w pełni dobrane do możliwości i wieku pacjenta leczenie, dzięki któremu będzie ono przynosiło wyraźne rezultaty. Warto wiedzieć, że wady postawy u dzieci zaliczane są już do chorób cywilizacyjnych dzieci. Związane jest to z prowadzonym trybem życia (pozycja siedząca i brak ruchu). Nie mijają one wraz z rozwojem dziecka, dlatego tak ważne jest wdrożenie szybkiego i skutecznego leczenia.

Copyright             

Wszelkie prawa zastrzeżone - "Puer" Terapeutyczny Ośrodek dla dzieci, młodzieży i rodziny, 42-400 Zawiercie, ul. Ogrodowa 10.

Kopiowanie, reprodukcja, retransmisja lub redystrybucja jakichkolwiek materiałów zamieszczonych w serwisie "Puer-Zawiercie" w całości lub w części, w jakimkolwiek medium lub w jakiejkolwiek formie bez oficjalnej zgody jest stanowczo zabronione.

Zgoda na wykorzystanie materiałów "Puer-Zawiercie" udzielana jest w formie pisemnej na konkretne, jednorazowe potrzeby. 
W celu legalnego wykorzystania materiałów opublikowanych w serwisie "Puer-Zawiercie" prosimy o przesyłanie pytań pod adres e-mail podany na stronie głównej serwisu.

Wszystkie znaki towarowe pojawiające się w serwisie "Puer Zawiercie" należą do odpowiednich właścicieli.

zamknij