Psycholog dla młodzieży w Sosnowcu i Zawierciu

Każdy z nas boryka się na co dzień z mniejszymi i większymi problemami. Odpowiedzialność, której wymaga się od dorosłych ludzi wiąże się z koniecznością przezwyciężania wielu trudności. W nawale codziennych obowiązków łatwo zapomnieć, że problemy dotykają ludzi w każdym wieku, nawet najmłodszych. Choć dziecięce troski różnią się od naszych, nie należy ich bagatelizować. W przypadku drobnych spraw wystarczy jedynie dobra rada i przytulenie rodzica, jednak zdarzają się problemy większej wagi. Ich szybkie rozwiązanie pozwoli często uniknąć konsekwencji w przyszłym, dorosłym życiu naszych podopiecznych. Psycholog dla młodzieży w Sosnowcu i Zawierciu pomoże uporać się z trudnościami.

Psycholog dla młodzieży Sosnowiec — dlaczego warto skorzystać ze spotkania online?

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, czują się całkowicie bezpiecznie tylko w środowisku domowym. Wizyta w gabinecie mogłaby stać się dla nich źródłem dodatkowego stresu. Rozmowa online pomoże im przełamać lęk. Oprócz tego podczas konsultacji dziecku towarzyszy rodzic, a pierwszą rozmowę psycholog dla młodzieży - Sosnowiec i Zawiercie - odbywa wyłącznie z rodzicem. Nasi specjaliści udzielają porad dla dzieci na każdym etapie rozwoju. Stawiają wstępne diagnozy zaburzeń takich jak autyzm, zespół Aspergera, ADHD i dysleksja. Pomagają również w walce z zaburzeniami rozwojowymi i emocjonalnymi (m.in. lękami, nerwicą, depresją), psychosomatycznymi (m.in. bólami brzucha) oraz problemami psychologicznymi dzieci przewlekle chorych i ich rodziców. Oprócz trudności przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym, konsultujemy problemy nastolatków w okresie dojrzewania. Na profesjonalną poradę liczyć mogą rodzice, którzy nie wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem sprawiającym problemy, zastanawiają się jak przygotować je do rozwodu lub wyjazdu za granicę, albo nękają ich wątpliwości dotyczące stosowanych metod wychowawczych.

Psycholog dla młodzieży Zawiercie — czym się zajmujemy?

Konsultacje psychologiczne – spotkania z psychologiem dla młodzieży w Sosnowcu mające na celu zebranie informacji na temat zgłaszanego problemu, postawienie diagnozy i wybranie najlepszej formy pomocy. Konsultacje psychologiczne poprzedzają każdą formę pomocy psychologicznej.

Konsultujemy trudności: depresja, CHAD, nerwica, lęki, zaburzenia odżywiania się, zaburzenia snu, zaburzenia nastroju, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia psychiczne w wieku podeszłym, uzależnienia, zaburzenia osobowości, ból emocjonalny, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia emocjonalne, zespół stresu pourazowego, niskie poczucie własnej wartości, fobie, natręctwa, mobbing, przemoc w rodzinie, wszelkie trudności natury psychicznej, osoby po udarze Rodzicu jeśli zauważyłeś u swojego niepokojące zachowanie, nie wiesz, co zrobić – skonsultuj się z nami.

Co to jest psychoedukacja i dlaczego ma znaczenie?

Psychoedukacja ma na celu przekazywanie wiedzy o danym problemie zgodnie z aktualną wiedzą psychologiczną:

Pomoc psychologiczna dzieciom i młodzieży dotycząca problemów rozwojowych, szkolnych, wychowawczych, adaptacyjnych, trudności w obszarze poczucia własnej wartości, relacji, motywacji.

Psycholog dla młodzieży - Sosnowiec i Zawiercie. Kiedy się zgłosić?

Niepokojące objawy powinny być oczywiście pierwszym powodem, by zgłosić się do psychologa. Zatem gdy zachowanie nastolatka budzi Twój niepokój, konieczna może być konsultacje ze specjalistą. Warto skorzystać z pomocy psychologa dla młodzieży w Sosnowcu również, gdy młoda osoba zaczyna unikać kontaktów z rówieśnikami, traci zainteresowanie swoim hobby, nie ma motywacji do realizowania prostych czynności. Często towarzyszą temu ponadto objawy somatyczne, takie jak bóle głowy, brzucha oraz nerwobóle. W sytuacjach trudnych młoda osoba odrzuca pomoc, co także stanowi potwierdzenie, że warto szukać wsparcia u osób doświadczonych. Psycholog dla młodzieży jest w stanie wychwycić zmiany nastroju, a także zachęcić młodą osobę do zwierzeń. Sosnowiec i Zawiercie to miasta, w których działamy. Nasz zespół pomaga również młodzieży w wielu kryzysowych sytuacjach rodzinnych, takich jak śmierć bliskiej osoby, utrata znajomych itp.

Podczas pierwszej wizyty nastolatek wchodzi do gabinetu z rodzicem, a specjalista stara się stworzyć takie warunki, które pozwolą dziecku się otworzyć i odpowiedzieć o swoich uczuciach.

Copyright             

Wszelkie prawa zastrzeżone - "Puer" Terapeutyczny Ośrodek dla dzieci, młodzieży i rodziny, 42-400 Zawiercie, ul. Ogrodowa 10.

Kopiowanie, reprodukcja, retransmisja lub redystrybucja jakichkolwiek materiałów zamieszczonych w serwisie "Puer-Zawiercie" w całości lub w części, w jakimkolwiek medium lub w jakiejkolwiek formie bez oficjalnej zgody jest stanowczo zabronione.

Zgoda na wykorzystanie materiałów "Puer-Zawiercie" udzielana jest w formie pisemnej na konkretne, jednorazowe potrzeby. 
W celu legalnego wykorzystania materiałów opublikowanych w serwisie "Puer-Zawiercie" prosimy o przesyłanie pytań pod adres e-mail podany na stronie głównej serwisu.

Wszystkie znaki towarowe pojawiające się w serwisie "Puer Zawiercie" należą do odpowiednich właścicieli.

zamknij