Fizjoterapia uroginekologiczna

Drogie kobiety!
Specjalnie dla Was nawiązaliśmy nową współpracę, już od dziś możecie umówić się do pani Ani – specjalistki w zakresie fizjoterapii uroginekologicznej.

Dziedzina ta skierowana jest do wszystkich kobiet niezależnie od wieku. Najczęściej jednak jako wskazanie wymienia się ciążę oraz czas po porodzie. Wtedy właśnie mięśnie brzucha, dna miednicy oraz kręgosłup są najbardziej narażone na przeciążenia. Ponadto, terapia uroginekologiczna daje możliwość świadomego przygotowania się do porodu.

Dzięki uczestnictwie w szkoleniach tematycznych pani Ania pomoże także ograniczyć bądź całkowicie wyeliminować problem bolesnych miesiączek, obejmie opieką kobiety po operacjach uroginekologicznych czy mastektomii.

Fizjoterapia uroginekologiczna sprawdza się nie tylko jako działania diagnostyczno-terapeutyczne, ale także jako profilaktyka zapobiegająca powstawaniu problemów związanych z dnem miednicy w przyszłości.

Opieka fizjoterapeutyczna nad kobietą w ciąży i po porodzie

• przygotowanie do porodu

• powrót do aktywności fizycznej po porodzie

• rozejście mięśnia prostego brzucha

• terapia blizny (po cesarskim cięciu, po nacięciu krocza)

• dolegliwości bólowe w ciąży (ból kręgosłupa, rwa kulszowa, ostry dysk, rozejście spojenia łonowego)

A także:

• stany po operacjach uroginekologicznych

• bolesne miesiączki, endometrioza

• terapia po zabiegu mastektomii

• kinesiotaping 


Niech Twoje zdrowie nie będzie tematem tabu!

Copyright             

Wszelkie prawa zastrzeżone - "Puer" Terapeutyczny Ośrodek dla dzieci, młodzieży i rodziny, 42-400 Zawiercie, ul. Ogrodowa 10.

Kopiowanie, reprodukcja, retransmisja lub redystrybucja jakichkolwiek materiałów zamieszczonych w serwisie "Puer-Zawiercie" w całości lub w części, w jakimkolwiek medium lub w jakiejkolwiek formie bez oficjalnej zgody jest stanowczo zabronione.

Zgoda na wykorzystanie materiałów "Puer-Zawiercie" udzielana jest w formie pisemnej na konkretne, jednorazowe potrzeby. 
W celu legalnego wykorzystania materiałów opublikowanych w serwisie "Puer-Zawiercie" prosimy o przesyłanie pytań pod adres e-mail podany na stronie głównej serwisu.

Wszystkie znaki towarowe pojawiające się w serwisie "Puer Zawiercie" należą do odpowiednich właścicieli.

zamknij